iunie 22, 2026
Screenshot_20260622_230054_Facebook
Get in touch with us
Ascultă articolul




Liderul George Simion a ales să nu mai aștepte rezultatul final al votului din Parlament, după ce și-a retras parlamentarii din sală într-un gest de protest. La scurt timp după ieșire, acesta a transmis un mesaj ferm, susținând că „Guvernul Veștea-Nicușor a picat”, înainte ca procedura oficială de vot să fie încheiată. Mișcarea liderului AUR tensionează și mai mult scena politică într-un moment decisiv pentru formarea noului Executiv.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *